Czarnocin 9-11.04.2010 – Refleksje

Kwi 23, 2010 w Szkoła Animatorów Wiejskich
I ponownie jesteśmy w Czarnocinie, ponownie witamy się serdecznie, pełni entuzjazmu i radości ze spotkania. Nasi uczestnicy bardzo pozytywnie i optymistycznie nastawieni na pracę, uśmiechnięci i pełni energii. Zaczynamy warsztaty nt organizowania społeczności lokalnej. Pracujemy bardzo twórczo, jednak niestety w sobotę robimy 2 godzinną przerwę, nie potrafimy po 9.30 dalej pracować? cisza, smutek, łzy, do nikogo z Nas nie dochodzi, ze stała się tragedia ?.chodzimy po korytarzu, czytamy wiadomości z internetu, słuchamy radia z komórki ?.wszędzie CISZA i brak odpowiedzi DLACZEGO????
Wracamy jednak do pracy i bardzo wyciszeni pracujemy nad dalszymi zagadnieniami, odkrywamy specyfikę badań społecznościowych, badamy zasoby, potrzeby, analizujemy co można zmienić w swoich społecznościach?. realizujemy cały materiał jednak w dość szczególny sposób, podobnie jak to co działo się wokół NAS.
I na tym kończymy swoje refleksje z tego właśnie modułu? Modułu trudnego dla każdego z nas i dla uczestników i dla trenerów?
Trenerki CAL
Beata Pawłowicz
Magda Popłońska-Kowalska