Stowarzyszenie od 2013 roku realizuje projekt na rzecz przedsiębiorczości z użyciem gry edukacyjno-symulacyjnej pod nazwą „Chłopska Szkoła Biznesu”. Uczniowie mogą się sprawdzić w roli przedsiębiorców i rozwijać umiejętności negocjacyjne oraz umiejętności szacowania i podejmowania ryzyka ekonomicznego. Formuła projektu nie ogranicza się jednak do samych rozgrywek turniejowych. Wyłonieni finaliści mogli również spotkać się z lokalnymi przedsiębiorcami, uczestniczyć w jednodniowych stażach w wybranych przez siebie firmach oraz zrealizować swoje pomysły biznesowe i otrzymać wsparcie finansowe na realizację swojego projektu. Dodatkowo część finalistów, którzy znaleźli się w najmocniejszej grupie wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

W roku 2013 w eliminacjach prowadzonych w 6 szkołach ponadgimnazjalnych udział wzięło 649 uczniów, z których wyłoniono 100 finalistów, którzy wzięli udział w rozgrywkach finałowych, które odbyły się 12 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Goleniowie.

W roku 2014 eliminacje do II edycji CSB przeprowadzone zostały w 14 szkołach powiatu goleniowskiego. Udział w nich wzięło 1562 uczniów, z których wyłoniono 100 finalistów. Wzięli oni udział w rozgrywkach finałowych, które odbyły się 12 czerwca 2013 roku w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Nowogardzie.

Zobacz wszystkie wpisy na temat CSB

Szczegóły projektu
  • 4 grudnia 2014Data:
Lubię to?
Więcej opcji udostępniania

Stowarzyszenie od 2013 roku realizuje projekt na rzecz przedsiębiorczości z użyciem gry edukacyjno-symulacyjnej pod nazwą „Chłopska Szkoła Biznesu”. Uczniowie mogą się sprawdzić w roli przedsiębiorców i rozwijać umiejętności negocjacyjne oraz umiejętności szacowania i podejmowania ryzyka ekonomicznego. Formuła projektu nie ogranicza się jednak do samych rozgrywek turniejowych. Wyłonieni finaliści mogli również spotkać się z lokalnymi przedsiębiorcami,…