Weź udział w Rzeczpospolitej Lokalnej 2020!

Wrz 7, 2012 w Aktualności
Rzeczpospolita_Lokalna_male
Krajowy Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL zapraszają do udziału w wydarzeniu „Rzeczpospolita lokalna. Sejm społeczników, bojowników i ekspertów?. Wydarzenie pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odbędzie się 19 ? 20 września 2012 r. w Warszawie.
 
Kilkuset najbardziej aktywnych przedstawicieli społeczności lokalnych z całej Polski spotka się, by wspólnie szukać najlepszych rozwiązań, które pozytywnie zmienią ich społeczności w perspektywie roku 2020.
Wyjątkowość wydarzenia polega na oddaniu inicjatywy środowiskom lokalnym. Podczas zaplanowanych spotkań i warsztatów organizatorzy zapewnią równy dostęp do głosu wszystkim uczestnikom debaty. Jej celem będzie efektywne poszukiwanie konkretnych rozwiązań dla zdefiniowanych problemów w obszarach takich jak m.in: integracja społeczna, edukacja, działalność organizacji społecznych, bariery i perspektywy rozwoju gospodarczego na poziomie lokalnym oraz ekonomia społeczna.

Moderatorami debat będą m.in. Edwin Bendyk i Jarosław Gugała.
Uczestnicy
W 2-dniowym wydarzeniu, wypełnionym spotkaniami i warsztatami wezmą udział:
1) lokalni liderzy i animatorzy społeczni, którzy wyróżniają się szczególną aktywnością na swoim terenie. Obecni będą także przedstawiciele samorządów i mediów lokalnych, którzy najlepiej znają lokalne problemy i wspólnie będą pracować nad najlepszymi rozwiązaniami.
2) przedstawiciele władz centralnych: ministrowie i przedstawiciele ministerstw, eksperci instytucji rządowych, komisji parlamentarnych (m.in. przewodniczący komisji sejmowych i senackich), przedstawiciele biznesu, organizacji samorządowych.

Nowatorska forma dyskusji
Uczestnicy Rzeczpospolitej Lokalnej przeniosą się w rok 2020, by określić, jakie marzenia chcieliby zrealizować i jakie cele osiągnąć. Następnie, podczas dyskusji wspólnie zaplanują drogę dojścia do tego celu, tak, by wspólne cele i marzenia mogły się ziścić w niedalekiej przyszłości.
Planując przyszłość uczestnicy będą się opierać na studiach przypadków prawdziwych lokalnych społeczności z ich autentycznymi problemami, ale też zasobami i możliwościami.

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W ?RZECZPOSPOLITEJ LOKALNEJ 2020?.

REJESTRACJA WYŁĄCZNIE POPRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY