Warsztaty z tworzenia „Wiejskich Ośrodków Edukacyjnych”

Wrz 20, 2013 w Aktualności

UWAGA!!! Zmiana terminu warsztatów z tworzenia Wiejskich Ośrodków Edukacyjnych UWAGA !!!

Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego w dniu 15.11.2013r. (piątek) organizuje warsztaty (szkolenie) z zakresu tworzenia wiejskich ośrodków edukacyjnych – zagrody edukacyjne, wioski tematyczne.

Zakres tematyczny warsztatów obejmuje:

1.            sposoby twórczej analizy zasobów gospodarstw i lokalnego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego (metoda interpretacyjna)

2.            zasady tworzenia programów i przeprowadzania zajęć edukacyjnych dla różnych grup odbiorców (metodyka ośrodka (gospodarstwa) edukacyjnego)

3.            sposoby na tworzenie ofert odpowiadających na potrzeby szkół: Jak przygotować zajęcia nastawione na rozwijanie kompetencji kluczowych? Jak opisać program edukacyjny gospodarstwa na potrzeby nauczyciela?

Szkolenie będzie zrealizowane w świetlicy wiejskiej w Kartlewie gm. Przybiernów w godzinach od 9:00 do 18:00.

Wyjazd do Kartlewa w piątek 15.11.2013 r. o godz. 8:15; miejsce:Plac Bramy Wolińskiej 1. Powrót do Goleniowa godz. 18:30.

Warsztaty współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 ? LEADER Działanie 431 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013; Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 ? Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie na adres: biuro@szansebezdrozy.pl

Na zgłoszenia czekamy do 12 listopada 2013 r.

Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Deklaracja uczestnictwa –  Pobierz WOE.doc

Więcej informacji pod numerem telefonu: 504 062 884