ITAXI dla Seniora

Lis 5, 2018 w Aktualności

Od 29 października 2018 można zgłaszać zapotrzebowanie na przewóz seniora-mieszkańca Gminy Goleniów taksówką, za którą zapłaci Gmina Goleniów. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 22 439 00 55 z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Z opłacanego przez gminę przejazdu mogą korzystać osoby mające ukończone 70 lat, mające problem z samodzielnym poruszaniem się komunikacją publiczną. Celem podróży może być wizyta w urzędzie, w placówce medycznej czy też dojazd na groby bliskich na obszarze Gminy Goleniów.

Osobie starszej może towarzyszyć pełnoletni opiekun, który również nie zapłaci za przejazd taksówką. Jest możliwy przewóz osób korzystających z wózka inwalidzkiego, ale taką potrzebę należy zgłosić zamawiając przewóz.
Projekt „iTaxi dla Seniora” będzie realizowany pilotażowo do 14 grudnia 2018. Każda z uprawnionych osób będzie w tym czasie miała prawo czterokrotnie skorzystać z opłacanej przez gminę taksówki. Przewozy wykonywane będą od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-18.00. Regulamin korzystania z projektu znajduje się w ulotce.

Pobierz ulotkę w formacie PDF