I Finał Chłopskiej Szkoły Biznesu o Puchar Starosty Goleniowskiego

Kwi 16, 2013 w Aktualności, Chłopska Szkoła Biznesu

W piątek 12 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Goleniowie odbył się I Finał Chłopskiej Szkoły Biznesu o Puchar Starosty Goleniowskiego.

W finale turnieju znalazło się 100 najlepszych uczniów spośród 646 osób wyłonionych z międzyszkolnych rozgrywek ?Chłopskiej Szkoły Biznesu? prowadzonych od lutego do marca 2013 roku w 6 szkołach ponadgimnazjalnych powiatu goleniowskiego.

Podczas finałowego spotkania uczniowie grali w dwuosobowych spółkach i kolejny raz mogli sprawdzić się w roli przedsiębiorców i rozwijać umiejętności negocjacyjne oraz umiejętności szacowania i podejmowania ryzyka ekonomicznego.

Na podium znaleźli się uczniowie reprezentujący:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Goleniowie: Patryk Pełnikowski, Mariusz Paprotny ( 1 miejsce).

Zespół Szkół Zawodowych w Goleniowie: Julia Hoffmann i Karolina Szymuś (2 miejsce).

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie: Anna Rzepka i Beata Hałas (3 miejsce).

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Goleniowie: Samanta Wlaka i Paulina Bergmańska (1 miejsce w grupie B)

Zespół Szkół Zawodowych w Goleniowie: Karolina Nowak i Agata Kondraciuk (2 miejsce w grupie B)

Zespół Szkół Ogólnokształcących II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie: Klaudia Jenicz i Hanna Kulińska (3 miejsce w grupie B)

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 I Liceum Ogólnokształcące im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie: Aleksandra Machol i Iwo Duszyński (1 miejsce w grupie C)

Zespół Szkół Ogólnokształcących II Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie: Dominika Jasińska i Wojciech Brożyna (2 miejsce w grupie C)

Zespół Szkół Zawodowych w Goleniowie: Patryk Łapot i Michał Grabczak (3 miejsce w grupie C).

W czerwcu chętni uczestnicy finałowego turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu będą mieli okazję do zaprezentowania przed specjalną komisją swojego pomysłu na  mały biznes. Najlepsi z nich otrzymają tzw. mini granty – wsparcie finansowe na realizację swojego projektu.

Ponadto laureaci, którzy znaleźli się w najlepszej grupie finałowej A oraz finaliści, którzy zdobyli 1 miejsca w grupie B i C będą mieli okazję wyjechać we wrześniu na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik i Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Organizatorem i pomysłodawcą finałowych rozgrywek Chłopskiej Szkoły Biznesu o Puchar Starosty Goleniowskiego była Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego.

Partnerzy projektu:

Starostwo Powiatowe w Goleniowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Goleniowie, Zespół Szkół Zawodowych w Goleniowie, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Goleniowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Maszewie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nowogardzie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1  I Liceum Ogólnokształcące im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie, Zespół Szkół Ogólnokształcących II Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Nowogardzie, Gmina Przybiernów, Gminna Biblioteka Publiczna w Osinie, Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy.